Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Pismo: Wieczernik 235

PLN  PLN 
Kod: W235
  • Format 158x228 mm
  • Rok wydania 2021

 

Setna rocznica urodzin czcigodnego sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie, inicjatora Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, założyciela Chrześcijańskiej Służby Wyzwole­nia Narodów, a dla większości z nas po prostu Ojca jest czasem świętowania i radości. Trwając w postawie wdzięczności Bogu za ks. Franciszka Blachnic­kiego i za dobro, które dzięki niemu stało się udziałem wielu ludzi, na nowo zachwycamy się pięknem i dynamizmem jego życia. Odkrywamy, jak aktual­ne jest to, czego nauczał. Warto na nowo zachwycić się pięknem i dynami­zmem jego życia, od­kryć, jak aktualne jest to, czego nauczał. Zachęcamy do przeczytania świadectw osób, które dzielą się tym, co zawdzięczają ojcu Fran­ciszkowi Blachnickiemu. Wypowiedzi te potwierdzają, że charyzmat światło-życie jest wciąż aktualny i potrzebny współczesnemu człowiekowi.

Świat, w którym żyjemy to w znacznej mierze świat cyfrowy. Świat ten to wielkie możliwości, które rysują się przed człowiekiem, ale też nowe zagroże­nia, o których w swoim nauczaniu wiele mówi papież Franciszek. Dziś na no­wo możemy czytać słowa ks. Franciszka Blachnickiego o osobistej suwerenno­ści, tak by nie gubić się w globalnej sieci połączeń i zachować wewnętrzną wolność. W bloku tematycznym poświęconym światu cyfrowemu koncentruje­my się na możliwościach, które istnieją dzisiaj, o ile ze współcze­snych narzę­dzi komunikacji korzysta się we właściwy sposób i traktuje je ja­ko narzędzie spotkania drugiego człowieka na płaszczyźnie miłości i wzajem­nego zrozu­mienia. Internet może stać się narzędziem i środowiskiem ewange­lizacji. Ist­niejące i rozwijające się w przestrzeni internetowej grupy chrześci­jan dają świadectwo wierności Jezusowi. Chrześcijanin w świecie, również tym cyfro­wym, powinien zatem swoją postawą wzbudzać namysł i zastano­wienie wśród innych użytkowników Internetu. Stanie się tak wówczas, gdy zachowa wolność w stosunku do wirtualnej rzeczywistości i będzie głosił w niej realne­go Jezusa Chrystusa, który pozostaje ten sam na wieki.

Monika Tataradzińska

W numerze:

Dar całkowity

Droga życia Założyciela Ruchu Światło-Życie

ks. Franciszek Blachnicki Jak być wolnym

Wszystko – świadectwa

ks. Ryszard Nowak  Mamy problem

ks. Adam Paweł Polak  Radykalizm?

Magdalena Trybus  Inny

Maksymilian Kuźmicz  Exodus z komory echa

o. Bartłomiej Parys  SVD  Serce w Sieci

ks. Krzysztof Mierzejewski  Sakramenty przez internet?

Aleksandra Bonk  Szukając Boga

Anna Wieczorek  Dzielne niewiasty

Karolina Smęt   Wiara w social mediach

Czego uczy nas Tora Palec Boży

Szkoła modlitwy  Co robić na modlitwie

Ze wszystkich narodów  Od Filipin po Amerykę


 


Wieczernik 234


Czytaj więcej: 

Wieczernik 233

Wieczernik 232

Wieczernik 231

Wieczernik 230

Wieczernik 229

Wieczernik 228

Wieczernik 227

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję