Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Przyjaciel Boga i ludzi

PLN  PLN 
Kod: KP21
  • Autor ks. Piotr Kulbacki ks. Zbigniew Wit
  • Rok wydania 2012
  • Stron 160
  • Oprawa Miękka
  • Miejsce wydania Kraków
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Światło-Życie
  • Format 148x210 mm

Ks. Wojciech Danielski (1935-1985) to we współczesnej historii Kościoła wyjątkowa postać – czytelny świadek i znak Pana Boga, którego życie i nauczanie stale wywiera wpływ na wiele osób.
Ten kapłan archidiecezji warszawskiej prawie całe swe kapłańskie życie spędził w Lublinie, pracując naukowo i dydaktycznie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Ksiądz Wojciech od dzieciństwa zafascynowany liturgią oddał się całkowicie posłudze kapłańskiej. Dał się poznać nam jako wybitny naukowiec – liturgista podejmujący zarówno badania historyczne jak i wdrażający odnowę soborową. W centrum swego życia stawiał celebrację liturgii i mistagogię. Realizację soborowych ideałów żywego Kościoła podejmował w Ruchu Światło-Życie, stając się najbliższym współpracownikiem i następcą sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Był mistykiem – człowiekiem głębokiej więzi z Bogiem, która przekładała się na spotkanie z drugim człowiekiem i posługiwanie mu. Przedwczesna śmierć objawiła nam księdza Wojciecha jako Człowieka Paschalnego.
Ksiądz Wojciech jest obecny w naszej pamięci i stale nam towarzyszy. Swoją osobą wskazywał drogę do Boga bezpośrednim świadkom swego życia, a dziś doświadczają jego obecności następne pokolenia, przekonane o jego wstawiennictwie.

ks. Piotr Kulbacki

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję