Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Inne opowiadania

PLN  PLN 
Kod: KI5
  • Rok wydania 2023
  • Stron 328
  • Oprawa Twarda
  • Miejsce wydania Kraków
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Światło-Życie
  • Podtytuł oryginalny O wspólnocie Niepokalanej i księdzu Blachnickim

Książka zawiera świadectwa osób współpracujących z ks. Franciszkiem Blachnickim w latach 1960-1978. Są to głównie wspomnienia członkiń rodzącego się wówczas i kształtującego się Zespołu Niepokalanej, który dzisiaj nosi nazwę Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła. Ale wśród dziesięciu świadectw są także wspomnienia dwóch długoletnich współpracowników ojca Franciszka, którzy lata posługi spędzili na Kopiej Górce w Krościenku. Książka zawiera też wiele zdjęć pochodzących z Archiwum INMK i prywatnych zbiorów autorów wspomnień.

Z tych świadectw-wspomnień powstaje bardzo kolorowy obraz księdza Blachnickiego i jego życia. To był ktoś zwyczajny w bezpośrednich kontaktach z ludźmi, wrażliwy na ich potrzeby i na to, co się z nimi dzieje, zachowujący ufność i cierpliwość wobec osób spotykanych na tej samej drodze, dający współpracownikom poczucie bezpieczeństwa; zdecydowany w działaniach, kiedy odczytywał je jako Boże wezwanie, wolny, odważny, trzeźwo myślący wobec nękających go pracowników Służby Bezpieczeństwa; patriota zaangażowany w walkę o wolność człowieka i narodów; w końcu teolog aktualny do dziś. Z pewnością trudno było za nim nadążyć...

Siłą rzeczy publikacja ta jest także pewnego rodzaju dokumentem o samych początkach ruchu oazowego i o tym, co wtedy było ważne dla jego założyciela ks. Blachnickiego. Oddaje też dobrze atmosferę tamtych trudnych i skomplikowanych czasów.

 

Polecamy:
Trzy opowiadania, jedna historia

Książkę można kupić w komplecie wraz z publikacją Trzy opowiadania, jedna historia
Komplet: Trzy opowiadania, jedna historia i Inne opowiadania

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję