Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Zarys historii Ruchu Światło- Życie

PLN  PLN 
Kod: KZ2
  • Oprawa Miękka

Publikacja przedstawia zarys historii Ruchu Światło-Życie od 1954 do 1989 roku. Przeczytamy w niej o genezie zjawiska, czyli o oazach i ruchu w pierwszych latach rozwoju, o wprowadzaniu idei żywego Kościoła w praktykę ruchu, o okresie od przyjęcia przez dzieło nazwy Ruch Światło-Życie do pierwszych odwiedzin Jana Pawła II w Polsce, o kształtowaniu się podstawowych cech charyzmatu ruchu, o dekadzie Drogowskazów Nowego Człowieka.

Żródłami dla tej pracy są przede wszystkim druki, maszynopisy i notatki samego założyciela ruchu ks. Franciszka Blachnickiego, dotyczące faktów związanych z działalnością ruchu, a następnie komunikaty centrali ruchu, dwumiesięcznik "Oaza" i pismo ruchu diecezji poznańskiej "Wieczernik", obejmujące jednak swoim zasięgiem większość naszych diecezji. Zastosowana w publikacji metoda to generalizacja faktograficzno-sprawozdawcza.

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję