Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Z KSIĘDZEM FRANCISZKIEM BLACHNICKIM WYPRAWA OTWARTYCH OCZU

PLN  PLN 
Kod: KALZ1
 „Z KSIĘDZEM FRANCISZKIEM BLACHNICKIM WYPRAWA OTWARTYCH OCZU” to słowa ojca Franciszka z moimi zdjęciami na każdy dzień roku.
 
Ks. Franciszek Blachnicki był bardzo wrażliwy na piękno stworzenia, a bliski kontakt z przyrodą wpisał w charyzmat Ruchu Światło-Życie. Kładł nacisk na to, aby rekolekcje organizować w pięknych przyrodniczo okolicach, żeby w pobliżu była jakaś woda.
Gdy popatrzymy także na lokalizację ośrodków, domów Ruchu Światło-Życie, to zobaczymy, że znajdują się one w pięknych miejscach, nawet jeśli są położne w mieście, to nie na betonowej pustyni.
Tworząc tę szczególną „Wyprawę otwartych oczu”, chciałam bardzo, aby była ona zachętą do kształtowania w sobie wrażliwości na otaczający świat natury, do wyjścia poza przeciętność i zatrzymania się na chwilę kontemplacji Bożego daru, może przed świtem, a może po zmroku, może poza oczywistością wydeptanej ścieżki. Chciałam, aby przyczyniała się do poznawania podstawowych gatunków ptaków, które są najbardziej widocznymi i słyszalnymi towarzyszami naszego życia na wsi i w mieście.
Nie jest to album profesjonalisty, nie ma tam zdjęć, które zrobiono sprzętem za wiele tysięcy złotych, są zdjęcia amatora, które nie wprawiają w kompleksy, które niejednokrotnie powstały przy oknie czy na balkonie mojego domu.
Cytat z nauczania ks. Franciszka pozwoli być w codziennym kontakcie z Założycielem. Może będzie zachętą dla oazowiczów do częstszego sięgania do jego tekstów, a może dla osób spoza Ruchu – do zapoznania się z jego osobą?

Monika Wiatrowska, autorka
 
 
Uniwersalny kalendarz, "wieczny kalendarz", jego ważność nigdy się nie kończy. Może tylko co cztery lata, kiedy otrzymujemy "w prezencie" 29 lutego :-).
 
Monika Tataradzińska
 

 

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję