Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Wyzwolenie w Chrystusie cz. II

PLN  PLN 
Kod: KW30
  • Rok wydania 2001
  • Stron 152
  • Oprawa Miękka
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Światło-Życie
  • Format 145x205 mm

Książka zawiera materiały z drugiej międzynarodowej konferencji na temat „Wyzwolenie w Chrystusie jako zasada działań pastoralnych wobec osób o orientacji homoseksualnej”, która została zorganizowana przez Instytut im. ks. Franciszka Blachnickiego w Lublinie-Dąbrowicy w dniach 20-22 października 2000 r.
Głównymi prelegentami tej sesji byli: p. Richard Cohen z Waszyngtonu oraz ks. prof. Zbigniew Kiernikowski z Rzymu. Pierwszy z nich jest psychoterapeutą. Przez wiele lat zmagał się ze swoimi skłonnościami homoseksualnymi, starał się dotrzeć do ich przyczyn i poszukiwał drogi wyjścia z uzależnienia. Jego poszukiwania i wysiłek włożony w odzyskanie swojej męskości zaowocowały nie tylko osobistym uzdrowieniem, ale pozwoliły też wypracować metodę pomagania innym. Podczas konferencji w Lublinie-Dąbrowicy dzielił się swoim doświadczeniem i zaprezentował wypracowany przez niego model terapii. Jednym z jego istotnych elementów jest czynnik duchowy – odkrywanie swojej wartości w oczach Boga, przyjmowanie Jego uzdrawiającej miłości i mocy do przebaczenia. Pogłębieniem i uzupełnieniem tego wymiaru terapii były wypowiedzi biblisty, ks. prof. Z. Kiernikowskiego. Podkreślały one konieczność skonfrontowania się człowieka-chrześcijanina z wewnętrznym cierpieniem, którego doświadcza z powodu zranienia brakiem miłości. Jeśli to zranienie nie zostanie poddane mocy Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Chrystusa, staje się podłożem wszelkich nieprawidłowych postaw i zachowań człowieka, który chce „na własną rękę” zaspokoić swoją potrzebę miłości. Książka może służyć pomocą zarówno duszpasterzom, jak i psychoterapeutom. Może też wnieść światło nadziei i konkretną pomoc w życie osób, które cierpią nie tylko z powodu orientacji homoseksualnej, ale również ze względu na inne trudności spowodowane brakiem zaspokojenia potrzeby miłości.

Książka prezentuje treści zawarte w tytule: WYJŚĆ NA PROSTĄ.

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję