Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

W nowej kulturze

ISBN
83-89238-72-1
PLN  PLN 
Kod: KW3
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Światło-Życie
  • Format 128x200 mm
  • Miejsce wydania Kraków
  • Oprawa Miękka
  • Rok wydania 2006
  • Stron 232
  • Autor ks. Wojciech Danielski

„Pana mojego spotykam... W nowej kulturze” to kolejna książka z serii popularyzującej osobę i twórczość ks. Wojciecha Danielskiego, moderatora krajowego Ruchu Światło-Życie w latach 1981-1985. Ukazała się w grudniu, niemal w 20 rocznicę jego śmierci.
Kim był? Czym żył? Jakie znaczenie miało dla niego oazowe hasło „nowa kultura”? Jak ją rozumiał i czego uczył współczesne sobie pokolenia animatorów? – dowiemy się właśnie z lektury tej książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Światło-Życie.
W zbiorku „W nowej kulturze” znajdziemy nie tylko starannie przygotowane homilie ks. Wojciecha Danielskiego słynącego m.in. z dbałości o liturgię, ale również wypowiedzi wygłaszane poza amboną. Czytając je, poznajemy nie tylko osobę autora, ale też jakby przenosimy się na ogólnopolskie spotkania Ruchu sprzed lat, w czasie których ks. Wojciech podejmował posługę Słowa.
Wielu czytelników z pewnością zainteresuję kluczowy referat na temat nowej kultury zatytułowany: „Kościół ostoją ciągłości kultury narodu i zadania Ruchu Światło-Życie”. Moderator krajowy wygłosił go podczas X Krajowej Kongregacji Odpowiedzialnych przed 20 laty. Wskazuje w nim m.in. na zadania, które powinien podjąć Ruch Oazowy: promowanie kultury życia (a nie śmierci), kształtowanie stylu bycia. Mówi też o kulturze podstawowych relacji międzyludzkich a nawet o „mowie ciała”!
Zachęcamy do lektury!

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję