Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Służę więc jestem

PLN  PLN 
Kod: KS16
  • Autor oprac. Katarzyna i Paweł Maciejewscy
  • Rok wydania 2021
  • Stron 16
  • Oprawa Miękka
  • Miejsce wydania Kraków
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Światło-Życie
  • Format 110x180 mm

„Służę, więc jestem” – te słowa ks. Franciszka Blachnickiego zapraszają nas do podejmowania służby wobec Boga i ludzi. Te słowa wskazują także na to, co powinno być owocem formacji podejmowanej w Ruchu Światło-Życie. Chrystus Sługa, Służebnica Pańska, diakonia, posługa – kto z nas na drodze formacji nie spotkał się z tymi określeniami? Dla ilu z nas stały się one radosnym zaproszeniem do tego, by stać się bezinteresownym darem z siebie dla drugich? Kogo zachęciły do rachunku sumienia z pełnionej posługi podczas rekolekcji czy pracy w ciągu roku?

Niech tych kilka myśli wyjętych z listów kręgu centralnego z lat 2015–2021 będzie zaproszeniem do refleksji nad tematem służby. Pomocą w tym mogą być także zamieszczone zdjęcia, związane przede wszystkim z Centralnym Domem Rekolekcyjnym Domowego Kościoła w Krościenku, przy ul. Jagiellońskiej 100, oraz z Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce, czyli z miejscami, gdzie pojęcie służby jest szczególnie zakorzenione i niezmiernie wyraźnie przekładane na praktykę życia wspólnotowego.

Trwając w macierzystym kręgu od 26 lat, uczestnicząc w życiu Ruchu w diecezji i posługując w Domowym Kościele jako para diecezjalna, filialna, a od 2015 krajowa, doświadczyliśmy bardzo mocno piękna i wartości służby we wspólnocie. Spotkaliśmy osoby całym sercem i wszystkimi siłami zaangażowane w posługę na rzecz Ruchu, parafii, wspólnoty. Jesteśmy wdzięczni Bogu za to doświadczenie, które stało się naszym udziałem i z przekonaniem potwierdzamy: „jestem, gdy służę – służę, więc jestem”.

Katarzyna i Paweł Maciejewscy
para krajowa Domowego Kościoła
w latach 2015–2021

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję