Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Pismo: Wieczernik 237

PLN  PLN 
Kod: W237
  • Rok wydania 2021

Numer 237 czasopisma  "Wieczernik" jest poświęcony tematowi misji.

Misje. Pierwsze skojarzenie większości katolików to wyjazd gdzieś daleko, głoszenie Ewangelii w buszu czy na sawannie tym, którzy jeszcze o niej nie słyszeli. Myślimy też na pewno o wspieraniu budowy szkół i kaplic; część z nas zna konkretne dzieła pomocy jak choćby Adopcja na odległość.

(...) Czy Ruch Światło-Życie jest ruchem misyjnym? A może zmienić nieco to pytanie? Czy Ruch Światło-Życie może nie być ruchem misyjnym? Czy może być mi obojętne, że ktoś nie zna Pana Jezusa?

Ostatnie lata charakteryzuje rozwój wspólnot Ruchu Światło-Życie w różnych częściach świata, wśród ludzi z różnych kultur. Czy to coś nowego? Na taką skalę na pewno, ale warto pamiętać, że wspólnoty w ówczesnej Czechosłowacji powstawały już pod koniec lat 70. XX w., a jeden z ważnych dokumentów Ruchu ks. Blachnicki napisał podczas podróży do Boliwii. Czyli rozszerzanie się charyzmatu światło-życie w świecie nie jest czymś zupełnie nowym. Wręcz przeciwnie, jest po prostu dzieleniem się darem, który otrzymaliśmy nie dla Kościoła w Polsce, ale dla Kościoła w świecie. Jest dziełem Ducha Świętego, który „wieje tam gdzie chce”. Jest też w pewnym sensie sprawdzianem tego na ile ten charyzmat trwa w nas samych. Na ile jesteśmy uczniami-misjonarzami.

Agata Jankowiak

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję