Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Ksiądz Franciszek Blachnicki o małżeństwie i rodzinie

PLN  PLN 
Kod: KK18
  • Autor ks. Franciszek Blachnicki
  • Rok wydania 2021
  • Stron 16
  • Miejsce wydania Kraków
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Światło-Życie
  • Format 110x180 mm

Domowy Kościół jako gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie jest owocem proroczego rozeznania przez ks. Franciszka Blachnickiego drogi Ruchu jako miejsca spotkania ludzi różnych pokoleń i stanów. Dziś ta prężnie rozwijająca się w Polsce i w ponad 20 krajach świata wspólnota rodzinna pozwala sakramentalnym małżeństwom w różnym wieku i z różnym doświadczeniem życiowym dążyć do pogłębienia więzi z Bogiem, współmałżonkiem, dziećmi. Udział w comiesięcznych spotkaniach kręgu, realizacja zobowiązań Domowego Kościoła, uczestnictwo w przeżyciowych rekolekcjach Ruchu, doświadczenie wspólnoty formacyjnej i parafialnej są niezwykłym darem pozwalającym odnaleźć optymalne warunki na drodze do małżeńskiej świętości i rodzinnego katechumenatu. Aby skutecznie podążać tą drogą, trzeba ją poznać, pokochać i podjąć radosny wysiłek kroczenia nią, zgodnie ze wskazówkami, które pozostawił urodzony 100 lat temu (24 III 1921) czcigodny sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Dla nas samych i dla naszego małżeństwa ten Ruch, ten charyzmat, stały się pięknym doświadczeniem relacji z Jezusem i ze współmałżonkiem, ze wspólnotą idącą drogą podobnych wartości, z poszczególnymi osobami, których spotkanie na drodze życia stawało się inspirującą radością. Niechaj poniższe myśli Założyciela pomogą zrozumieć jego spojrzenie na rodzinę i na Domowy Kościół, rodzinną gałąź wspólnoty, której poświęcił swe życie.

Katarzyna i Paweł Maciejewscy para krajowa Domowego Kościoła  

(ze wstępu)

 

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję