Cena brutto 0.00 pln
ilość 0 szt.

Integralna koncepcja diakonii jedności Ruchu Światło-Życie

PLN  PLN 
Kod: ICDI1
  • Autor ks. Franciszek Blachnicki
  • Rok wydania 2013
  • Oprawa Pudełko plastikowe
  • Miejsce wydania Kraków
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Światło-Życie

Zagubiony w sobie, żyjący w nieprawdzie, pełen lęku, oderwany od Boga i innych ludzi człowiek znajduje się w centrum uwagi Boga; jest obiektem Jego miłości. Bóg istnieje dla człowieka. Jako miłosierny Ojciec chce zjednoczyć „ze sobą wszystkie swoje dzieci rozproszone po całym świecie”. Dlatego objawił się w postaci Sługi i w Nim spełnił swoją diakonię wobec człowieka, otworzył mu drogę powrotu do jedności ze sobą i z innymi ludźmi.

Ksiądz F. Blachnicki odkrywa w tej służbie Boga wobec człowieka integralną (pełną, całkowitą) koncepcję diakonii jedności, służby na rzecz jedności. Człowiek, który przyjmuje to działanie Boga wobec siebie, w odpowiedzi na nie oddaje siebie w służbę tego planu, który Bóg realizuje w Chrystusie, staje się narzędziem miłosierdzia Ojca.

Podstawą zaangażowania na rzecz jedności „pozostaje zawsze jedność, którą musimy odnaleźć w sobie, jedność wyrażająca się w przyjęciu służebnej postawy wobec prawdy”.

I. Ch.

catalog-karuzela-produkty-podobne

Serwis korzysta z plików cookies, czyli tzw. „ciasteczek”. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj
Akceptuję