Nasi autorzy

KS. BP DR ADAM WODARCZYK

(ur. 3 stycznia 1968) moderator generalny Ruchu Światło-Życie. W wieku 14 lat związał się z Ruchem Oazowym. Po maturze wstąpił do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Święcenia Kapłańskie przyjął w 1994 roku z ręki metropolity katowickiego abp. Damiana Zimonia. Od 2001 roku jest postulatorem procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 16 czerwca 2007 roku decyzją biskupów zgromadzonych podczas 340. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Kamieniu Śląskim został mianowany Moderatorem Generalnym Ruchu Światło-Życie. 6 lutego 2015 r. został wyświęcony na biskupa (jest biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej).


ANNA WOJTAS
dziennikarka Katolickiej Agencji Informacyjnej, współtwórca i redaktor serwisu internetowego "oaza.pl"; ukończyła studia teologiczno-dziennikarskie na UKSW oraz Podyplomowe Studia Komunikacji Społecznej i Mediów w PAN; prowadzi zajęcia zalecane dla studentów Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW. Z Ruchem Światło-Życie związana od 1984 roku.


IWONA KĘPISTY
żona, matka pięciorga dzieci. Mieszka w Szczecinie. Jej wiersze były publikowane m.in. w czasopismach "Źródło", "W drodze", prezentowane w audycjach radiowych , telewizyjnych i na licznych spotkanach poetyckich. W roku 2008 nominowana w 39 Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej w Świdwinie. Zaangażowana we wspólnotę Domowego Kościoła.


KS. KRZYSZTOF POROSŁO

ur. 1988. Współorganizator Rekolekcji liturgicznych Mysterium fascinans. Publikował m.in. w: „Liturgia Sacra”, „Anamnesis”, „Niedzieli” i „Mszy Świętej”. Wydał „Jestem z wami przez wszystkie dni... Kompendium liturgiczne w pytaniach i odpowiedziach”, „W głębi” oraz redagował „Teologia żyjąca w liturgii. Materiały z II Rekolekcji liturgicznych Mysterium fascinans”. Interesuje się teologią liturgii, a szczególnie teologią symbolu oraz trynitarnym i eschatologicznym wymiarem liturgii.
 

LUIS JORGE GONZÁLEZ
karmelita, pochodzi z Guadalajary w Meksyku. Jest wykładowcą na watykańskim uniwersytecie Pontificia Universitas Urbaniana oraz w Paieskim Instytucie Teologicznym Teresianum w Rzymie. Wydał ponad 40 książek. Większość z nich jest poświecona rozwojowi ludzkiemu i duchowemu. Nakładem naszego wydawnictwa ukazały się tytuły: „Pedagogika świętości”, „Terapia duchowa”.


MADELEINE DELBRÊL

urodziła się 24 października 1904 roku. Jej ojciec był urzędnikiem kolejowym. Kiedy miała 10 lat, w 1914 roku wybuchła I wojna światowa. Studiowała sztukę i filozofię na Sorbonie w Paryżu. Była także pisarką – napisała wiele książek. Autorka m.in. książek Alcydiusz, prosty przewodnik dla prostych chrześcijan, Radość wiary, Humor w miłości: Medytacje i fantazje. Zmarła na udar mózgu w opinii świętości. W 1993 roku rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny.

ANDRZEJ MADEJ OMI

urodził się w 1951 r. w Kazimierzu Dolnym. Po ukończeniu szkoły średniej zdecydował się wstąpić do zakonu oblatów. Uczęszczał do seminarium duchownego w Obrze. Po jego ukończeniu otrzymał święcenia kapłańskie 19 czerwca 1977 r. Pracował następnie na terenie Polski, po czym został wysłany na misję. 29 września 1997 r. po utworzeniu misji sui iuris Turkmenistanu został jej pierwszym zwierzchnikiem.