PRZYJACIEL BOGA I LUDZI

20,00 zł

Typ

ISBN:
978-83-7535-109-5
Rok wydania:
2012
Format:
148x210 mm
Stron:
160
Oprawa:
miękka
Miejsce wydania:
Kraków

Wydawnictwo

Ks. Wojciech Danielski (1935-1985) to we współczesnej historii Kościoła wyjątkowa postać – czytelny świadek i znak Pana Boga, którego życie i nauczanie stale wywiera wpływ na wiele osób.
Ten kapłan archidiecezji warszawskiej prawie całe swe kapłańskie życie spędził w Lublinie, pracując naukowo i dydaktycznie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Ksiądz Wojciech od dzieciństwa zafascynowany liturgią oddał się całkowicie posłudze kapłańskiej. Dał się poznać nam jako wybitny naukowiec – liturgista podejmujący zarówno badania historyczne jak i wdrażający odnowę soborową. W centrum swego życia stawiał celebrację liturgii i mistagogię. Realizację soborowych ideałów żywego Kościoła podejmował w Ruchu Światło-Życie, stając się najbliższym współpracownikiem i następcą sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Był mistykiem – człowiekiem głębokiej więzi z Bogiem, która przekładała się na spotkanie z drugim człowiekiem i posługiwanie mu. Przedwczesna śmierć objawiła nam księdza Wojciecha jako Człowieka Paschalnego.
Ksiądz Wojciech jest obecny w naszej pamięci i stale nam towarzyszy. Swoją osobą wskazywał drogę do Boga bezpośrednim świadkom swego życia, a dziś doświadczają jego obecności następne pokolenia, przekonane o jego wstawiennictwie.

ks. Piotr Kulbacki

Kategoria produktu