Powołanie świeckie a modlitwa

10,00 zł
Tytuł oryginalny:
Vocazione secolare e preghiera
Tłum/oprac.:
Lucyna Rutowska

Typ

ISBN:
978-83-7535-178-1
Rok wydania:
2015
Format:
110x186 mm
Stron:
92
Oprawa:
miękka
Miejsce wydania:
Kraków

Wydawnictwo

"Zbawienie przychodzi do człowieka przez ten tajemniczy kontakt z Bogiem, który nazywamy modlitwą, przez uczestnictwo w odwiecznym dialogu, jaki prowadzi Ojciec z Synem w Duchu Świętym. Ze strony człowieka nie ma żadnego innego działania, którego wartość przewyższałaby wartość dialogu z Bogiem na modlitwie. To właśnie modlitwa pozwala mu uczestniczyć w życiu samego Boga, ona otwiera go na Jego łaskę, przypomina mu, że jest dzieckiem Boga – miłowanym i miłującym; ona umożliwia mu prawdziwy, autentyczny i pełny wzrost w człowieczeństwie.."

Nierzadko stawiamy sobie pytanie, jak wśród wielu obowiązków, spraw i zadań znaleźć czas na modlitwę. Jak konsekwentnie znajdować go każdego dnia. Bez tego przecież nie jesteśmy w stanie realizować naszego powołania, niezależnie od tego, jakie ono jest.

Książka Powołanie świeckie a modlitwa skierowana jest do wszystkich, którzy poszukują odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące życia według Bożego planu – jak praktykować modlitwę? Kiedy? Ile czasu na nią poświęcać? Gdzie ją odbywać? W jaki sposób ją prowadzić?

Kategoria produktu