Podręcznik. PIERWSZA KOMUNIA I POCZĄTEK SŁUŻBY

Formacja Służby Liturgicznej 0.1

16,00 zł

Typ

ISBN:
978-83-7535-185-9
Rok wydania:
2015
Format:
148x210 mm
Stron:
164
Oprawa:
miękka
Miejsce wydania:
Kraków

Wydawnictwo

Podręcznik dla prowadzących spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych kandydatów i kandydatek przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.
Podręcznik podzielony jest na trzy części: Przyjdź i zobacz – gdzie dzieci odkrywają znaczenie właściwego zachowania się w kościele, świadomego wykonywania znaku krzyża, żegnania się wodą święconą, witania się z Bogiem po wejściu do kościoła i uświadamiania sobie Jego obecności.
Drugi etap rocznej pracy: Ucz się uczestniczyć w Eucharystii – jest to całościowy proces wprowadzania dziecka w dojrzałe przeżywanie Mszy Świętej. Dzieci przeżywają cykl spotkań, które wprowadzają je w świat służenia Jezusowi w czasie Mszy Świętej, a także w powiązaną z tą służbą zwyczajną pomoc w domu i w szkole.
Końcowa część tego etapu formacji ma charakter przygotowania do pierwszej spowiedzi, oraz dobrego pełnienia funkcji liturgicznych, które dzieci podejmują w czasie swojej pierwszej w pełni przeżywanej Eucharystii.
Etap trzeci – Służ Temu, który przyszedł do ciebie, pomaga dzieciom odpowiednio przeżywać czas Białego Tygodnia. Jest to także okres, w którym dzieci przeżywają swój pierwszy piątek miesiąca, procesję Bożego Ciała i spotkania w swoim zespole liturgicznym.
Ten okres formacji kończy się błogosławieństwem i włącza dzieci do grona członków służby liturgicznej. Po nim następują dalsze etapy formacji.

Kategoria produktu