Na górę wysoką

Z życia świeckich konsekrowanych

37,00 zł

Typ

ISBN:
978-83-7535-187-3
Rok wydania:
2016
Format:
140 x 200mm
Stron:
232
Oprawa:
twarda
Miejsce wydania:
Kraków

Wydawnictwo

Książka zawiera wspomnienia o członkiniach świeckich instytutów życia konsekrowanego, które były założycielkami lub pierwszymi członkiniami swoich instytutów powstających w Polsce w ubiegłym wieku, jak również świadectwa osób, które mimo słusznego wieku mają jeszcze wystarczająco dużo sił fizycznych i mocy duchowych, by zmieniać ten świat swoją konsekracją i apostolstwem. W książce są także wspomnienia o Włoszkach, Ukraince i Białorusince.

„Każda z nich, nie ubierając się w habit, otwarta na dar powołania do życia według rad ewangelicznych w świecie, w najtrudniejszych czasach mrocznego komunizmu oraz w najnowszych latach ustrojowych przemian wniosła na polski grunt nową jakość chrześcijańskiego życia – świeckość konsekrowaną” – napisał we wstępie ks. bp Józef Szamocki, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. instytutów świeckich.

Zaskakujące jest to, jaki wpływ miały (i mają) niektóre z tych kobiet na różne środowiska – poprzez swoją pracę zawodową, zaangażowaną obecność w miejscu zamieszkania i poprzez rozmaite posługi w Kościele. Z książki łatwo można dowiedzieć się, na czym polega i w czym się przejawia życie jednocześnie świeckie i konsekrowane, i czego wymaga od osoby podejmującej to – niewątpliwie – wyzwanie.